Vrh B - Ella a Kubí 28.3.2017

20.5.2017
Všechna štěňátka už mají nové páníčky.. někteří už jsou na cestě do nových domovů a ostatní si pomalu balí batůžky. Jsem šťastná, že všichni mají ty nej páníčky a jsou součástí rodiny kde budou mít stále plné bříško, lásku, pohlazení a svoje DOMA :) Moc Vám všem děkuju!
 
 
foto v 8mi týdnech ZDE :)
 
 
6.5.2017
 
prťatům bude zachvíli 8 týdnů.. :) a máme tu poslední volná standardní štěňátka - slečnu růžovou a pana zeleného ;) všechny fotky v GALERII
 
slečna růžová - standard - ZADANÁ
 
pan zelený - standard - ZADANÝ
 
pan hnědý - standard - ZADANÝ
 
slečna červená - standard - ZADANÁ
 
slečna fialová - nestandard - ZADANÁ
 
pan modrý - nestandard - ZADANÝ
 
slečna oranžová - nestandard - ZADANÁ
 
pan šedý - standard - ZADANÝ
1.5.2017
Béčkům je už 5 týdnů a začli konečně prozkoumávat i zahradu, protože nám dovolilo počasí :) jsou aktivní, zvědavý a vůbec ničeho se nebojí.. domácí prostředí zvládají na jedničku s hvězdičkou :) vysavač, mixér, televizi .. občas nějaká rána dveřmi, praknutý igelitový sáček atd.. :) dokonce už zažily i sekačku na trávu :D .. Ségra Lila je perfektně socializuje a hraje si s nimi :) .. už týden baští namočené granulky aby alespoň nachvilku měla Eliška klid od těch malých zoubků - jsou jako malé pyraňky :D.. foto opět v Galerii :)
 
23.4.2017
dnes poprvé šťěňátka ochutnali tvaroh a granulky :) a moooc jim chutnalo. A po pořádném obídku s plnými bříšky se přitulinkali a odpočívali celé odpoledne :) GALERIE
 
 
15.4. 2017
prckové se mají čile k světu :) všichni už krásně koukají a začínají pěkně dovádět :) sice ta chůze potřebuje ještě hodně trénovat, ale už se pošťuchují, vrčí a dovádějí. Pár momentek je v GALERII
 
8.4.2017
je nám 11 dní a už se pomalinku začínáme rozkoukávat :) zítra nás panička prý bude fotit takže se Vám opět ukážeme jací jsme fešáci a fešandy :) Kluci jsou pěkní cvalíci už mají kolem 1,2kg a holky je pomalu dohánějí 0,9kg :). Všem se daří výborně a už se těší na první návštevy ;)
přidali jsme pár nových fotek do GALERIE
 
2.4.2017
Prckové mají 6 dní a užívají si každou minutu :)  neustále se cpou.. spinkají... cpou...spinkají.. a takhle pořád dokola. A už to na nich začíná být pěkně vidět. Pánové jsou v tom papání trošku napřed a tak už pokořili 700g hranici. :D Jinak Eliška je perfektní máma, která je nenechá ani minutu bez dohledu a když se má jít vyvenčit musíme jí skoro odtáhnout. :) 
 
průběžně přidáváme fotky do GALERIE :)
 
 
 
28.3.2017
Po dlouhých 61. dnech březosti je "B team" na světě!!! Elliška i štěňátka jsou v pořádku a musíme uznat, že tento příchod na svět byl pro nás velmi neobyčejný :) Jak to datum, tak i samotný porod u kterého mi skvěle pomáhala majitelka Kubího - Klárka Olivová a skvělá Olinka Krásová (Tapiwa kennel), která celý porod asistovala po telefonu, protože to bylo pro mě poprvé - vést celý porod a pro Klárku i první asistence..Díky bohu porod proběhl bez větších potíží a celkem rychle :) za 6 hodin se nám narodilo 9 krásných štěňátek. Celý vrh je krásně vyrovnaný, váha se pohybovala mezi 420g - 494g, v celém vrhu je minimum bílé barvy - malinkaté flíčky na hrudi a sem tam bílý prstík na zadních nožičkách. Tak bych chtěla z celého srdce poděkovat Klárce Olivové, Olince Krásové (Tapiwa kennel) a Markétě Novákové (Z Valdštejnských lip) - za pohotovost na telefonu a dobré rady ;) Díky holky!!!
 
po první kontrole vrhu: 4+4 (+1)
4 kluci standard (1x blok)
3 holky standard (1x blok)
1 holka nestadndard - 1x kratší ridge
1x kluk s DS - uspán (standard)
 

-------Další fotky se zobrazí při kliknutí na obrázek ;) -------

 
1. slečna růžová - čas: 4:53 - váha: 420g - STANDARD
 
2. slečna oranžová - čas: 5:02 - váha 432g  - STANDARD - blok na ocásku
 
3. pan zelený - čas: 6:25 - váha 460g - STANDARD
 
5. pan šedý - čas: 7:31 - váha 492g - STANDARD
 
6. slečna červená - čas: 7:55 - váha 472g - STANDARD
 
7. pan hnědý - čas: 8:58 - váha 494g - STANDARD
 
8. pan modrý - čas: 10:35 - váha 460g - STANDARD - blok na ocásku
 
9. slečna fialová - čas: 10:45 - váha 438g - NESTANDARD - krátký ridge
 
(4. pan .......... - čas: 6:35 - váha 468g - standard - DS - uspán)
______________________________________________________________________
26.3.2017 - Ella 59. den..
Elinka se nám za poslední týden pořádně zakulatila a my už počítáme poslední dny :) Mamina už jen polehává a odpočívá a nabírá síly na den "D". držte nám pěsti ať vše dobře dopadne :)
 
 
______________________________________________________________________
12.3. 2017 - Ella 45. den... 
dnes je venku krásně a tak Elliška nasává sluneční záření :) jinak se pečlivě stará o přísun jídla - (například ukradený rohlík, máslová sušenka a gumové bombony!! :D i když dostává už 3x denně pořádnou porci granulek a dobrot :).. A vlastně se tímto víkendem vrháme do poslední fáze, kdy Elinka bude mít už jen klidový režim, krátké prochajdy a válení a rozmazlování.. :)
______________________________________________________________________
8.3. 2017 - Ella a 41. den....
______________________________________________________________________
19.2.2017 - Březost potvrzena!!!!

______________________________________________________________________

Po dlouhé době jsme se rozhodli, že tedy naplánujeme poslední krytí naší Elišky. Bohužel při posledním krytí se rozhodla příroda jinak a březost se nepotvrdila. Rok se s rokem sešel a my vybrali mladého, krásného a vyjímečného psa pro Elišky poslední vrh. Budeme tedy držet všechni pěsti ať se to podaří. Hlavně ať vše jde tak jak má v klidu, pohodě a ve zdraví :)
 
Představujeme Vám rodiče našich plánovaných Béček :)
 
 
 
                              
Era Byzantina Helya Ridge  Giacobbe Akono z Valdštejnských lip
* 10.11.2009 (CZ)    *23.4.2013 (CZ)
barva: červená pšenice barva: červená pšenice
 znaky: bez bílých znaků   znaky: malá náprsenka
číslo tetování: 6138 číslo tetování: 7825
výška: 60,5cm výška: 67cm
váha: 32kg   váha: 43kg
DLK 0/0, DKK 0/0 DLK 0/0, DKK 0/0
 LTV: neg, SA: neg. OCD: neg. OCD neg. LTV:neg. SA:neg. DM N/N
nůžkový skus/ plnochrupá nůžkový skus/ plnochrupý
M: Ch. Art Loren Helya Ridge (CZ) M: Eliviann z Valdštejnských lip
O: Kuzonga´s Aurelius  (DK) O: African Farmers Guardian Akono
Zde můžete sledovat vývoj štěňátek ode dne krytí..

Giacobbe Akono z Valdštejnských lip - Kubí

Kubí se narodil v chovatelské stanici Z Valdštejnských lip se dvěma brášky a čtyřmi sestřičkami. Celý vrh byl váhově vyrovnaný s minimem bílých znaků a minimem vad exteriéru ( jeden kluk má 4 vírky v ridgi a 1 holčička má malinký zálomek na konci ocasu). Ve vrhu nebyl žádný DS.
Kubí je velmi přátelský, energický pes s vyrovnanou povahou. Má vyváženou postavu, středně silnou kostru s krásným předhrudím, rovnými zády a výborným úhlením zadních i předních končetin. A když se Kubí předvádí ve výstavním kruhu je úžasné sledovat jeho elegantní pohyb. Díky exteriéru a vyrovnané povaze získal již několik významých ocenění jak na české půdě tak i v zahraničí.
JCh of Poland Club.Ch of CKRR (in processing), candidate: CH of CZ, Poland, Ukraine, Interchampion, The most beautiful head - males, 2nd placeClub show ČKRR 2014 and 2016 The most beautiful ridge - 3rd place Club show ČKRR 2015
matka: MCh. C.I.B GCh. Eliviann z Valdštejnských lip
Otec: WW, MCh, C.I.B, GCh. African Farmers Guardian Akono
výška 67cm, plnochrupý, HD A/A, ED 0/0, OCD neg., DM N/N, LTV neg., SA neg.
 

Era Byzantina Helya Ridge - Ella

Eliška se narodila v chovatelské stanici Helya Ridge spolu se 4mi kluky a 5ti holkami ( jedna holčička DS - uspaná, jeden kluk 3 vírky). Celý vrh byl váhově vyrovnaný bez bílých znaků a dalších vad. Eliška je ve svých 7mi letech stále velmi temperamentí, aktivní a hravá. Občas musíme krotit její lovecké pudy a její energii vybít třeba aportováním :).
 
Eliška je jemnější vyvážené postavy s menším předhrudím, ale rovnými zády, výborným úhlením předních i zadních končetin. Ella se též dokáže velmi pěkně předvést ve vystavním kruhu a ukázat velmi elegantní pohyb. Jen panička těm výstávám moc nedá :D tak Ella je pouze čekatelem Championa ČKRR, ČR a Polska.
 
matka: Art Loren Helya Ridge
Otec: Kuzongas Aurelijus
výška 61cm, plnochrupá, HD A/A, ED 0/0, LTV neg., SA neg.